Vineri 25 octombrie, orele 17.30-19.00

Science Café „Capcanele aerului pe care îl respirăm: radonul” (on site)

📅 25 octombrie 2024, 17:30 – 19:00

📍 café Bulgakov, sala de la etaj

Echipa EUTOPIA_HEALTH vă invită la o discuție informală despre radon – gazul radioactiv care ne poate afecta sănătatea, alături de cercetători de la Universitatea Babeș-Bolyai.

Evenimentul se încadrează într-o serie de evenimente prin care Universitatea Babeș-Bolyai marchează Săptămâna Internațională a Accesului Deschis la Știință (International Open Access Week), 21-27 Octombrie 2024.

Invitați:

• Dr. Kinga Hening – Facultatea de Știința și Ingineria Mediului, Laboratorul de Încercări de Radon Constantin Cosma (LiRaCC)
  • Lector dr. Valentin-Florian Rauca – Facultatea de Biologie și Geologie, Grupul de Nanomedicină

Moderator:

• Lector dr. Sandu Stermin – Facultatea de Biologie și Geologie

Locuri limitate! Pentru a vă asigura locul, vă rugăm să vă înregistrați completând acest formular https://forms.office.com/e/d9i1Hh1KyN

Vă așteptăm cu drag!

Echipa proiectului EUTOPIA_HEALTH